RKY:N HALLITUS

Yhdistyksen toimintaa ohjaa ja valvoo hallitus, johon kuuluu vuosikokouksen valitsemat puheenjohtaja ja 12  muuta jäsentä. 

RKY:n HALLITUS v. 2017  Piirien yhdyshenkilöt 

Seuraava hallituksen kokous 25.11.2017


arto_auranen.jpg            

Puheenjohtaja

 Arto Auranen

Kymenraitti 4 as 4 53100 Lappeenranta

0400654526 arto@auranet.fi

matti_kyto2.jpg

Varapuheenjohtaja

 Matti Kytö

Lokintaival 8 C 19, 33100 TAMPERE

+358503853103

matti.kyto@valmet.com

tiina_salonen.jpg

Sihteeri 

eläkeläinen Salonen Tiina

Lentiläntie 53, 37800 AKAA

eijatiinasalonen@gmail.com 
0456676879

Tuulia_passila_2.jpg

Rahastonhoitaja

Tuulia Passila

Junkkarintie 6  

37800 Akaa  

0505759288

tuulia.passila@pp.inet.fi

eila_saviniemi.jpg

 Eila Saviniemi

Väinämöisenkatu 13 b  318 

87100 Kajaani  

 +358503605397

eila.savimiemi@gmail.com

Antero_viikki.jpg

 Antero Viikki

Haratie 1 A 4

11130 RIIHIMÄKI

0400545166

antero.viikki@luukku.com  

tapio_mustonen.jpg

 Tapio Mustonen

Vihnekuja 21 


36200 KANGASALA

0443060100
tapio.mustonen@uta.fi

kaarina_peltonen.jpg

Kaarina Peltonen
Voudinkatu 6 B 6 

20780 Kaarina 

0456177840

terttukaarina.peltonen@gmail.com

leena_auranen2.jpg

Leena Auranen

Kymenraitti 4 as 4

53100 Lappeenranta

0407277678

leena@auranet.fi

ollimustonen.jpg

 Olli Mustonen

Laivurinkatu 51

19400 Hangonkylä

+358505055800

mustonen.olli@gmail.com

j-p_makela.jpg

Juha-Pekka Mäkelä

Temmonkaari 24

05400 JOKELA

0405634760

maake01@gmail.com

heikki_pynnonen.jpg

Heikki Pynnönen

Vuosaarentie 10 B 24

00980 Helsinki

+358405304982

heikki.pynnonen@luukku.com

juhanni_savinimei2.jpg

 Juhani Saviniemi

Väinämöisenkatu 13 b  318 

87100 Kajaani  

 +358442927533

saviniemijuhani@gmail.com


Lisäksi:
Työ- ja talousvaliokunta: Arto Auranen, Matti Kytö, Tuulia Passila, Tiina Salonen.

Siipipyörä-avustajatEsa Lipasti,  Leena Auranen, Heikki Pynnönen, Juhani Saviniemi, Raimo Kittilä  ja Sinä.

Edustajat:

  • Raamatunlukijat ry: Heikki Pynnönen varalla Arto Auranen
  • Kirkkopalvelut ry:   Arto Auranen  varalla Kaarina Peltonen
  • IRM:n neuvoston jäsen: Tuulia Passila (toimii myös IRM:n PR sihteerinä)

Piirijärjestöjen yhdyshenkilöt

Yhdistyksen säännöt